• Anasayfa
  • Hakkımızda
  • Ürünler
  • Kampanyalar
  • Teknik Bilgi
  • İletişim

YUZER KAPAK KULLANIMI ve DETAYLARI


KAPAK KULLANIMI:
ÖNCELİKLE KONTROL: Yüzer Kapağın Hava Kilidinin yuvasına tam ve sıkıca vidalı olduğundan emin olun (Plastik somunu çok yüksek güçte sıkmayın yoksa kırabilirsiniz!). Eğer hava Kilidinin somunu gevşek olur ise yüzer kapak sıvıyı üste geçirir ve yüzer kapak batabilir (Bu kesinlikle istenmeyen bir durumdur!!) Sıvınızın okside olması ve bozulmasına sebebiyet verebilir. Mutlaka Hava Kilidi yerinde sıkı, sıkı ve tam otursun. Hava kilidinin içindeki iki adet cam küre (Misket) içinde ve yerlerinde (İki cam kürede oturdukları delikleri tam kapatmalılar) olduğundan emin olun!.
Paslanmaz Pompa + Hortumlar + Paslanmaz Kelepçeler + Paslanmayan Küçük Vana nın hava kaçak testi tarafımızdan yapılmıştır. Fakat sizde Tank ı teslim aldığınızda yüzer kapağın hava kaçak testini mutlaka yapın.
- Yüzer Kapağı temiz düz bir masanın üzerine koyun.
- Yüzer kapağın pompasını tam sıkıp 2 tam tur geri açın.
- Küçük vanayı hava geçişine uygun şekilde açın.
- Pompalamaya başlayın.
- Manometredeki çizgiye kadar şişme lastiği şişirin; pompanın musluğunu kapatın (sıkıca) ve bekleyin (Daha fazla şişirmeyin yoksa şişme lastiğe zarar verirsiniz)
- Eğer Manometrede hava düşmesi olmuyor ise o zaman pompanın hava düğmesini gevşetip, şişme lastiğin sönmesine izin verin. Yok eğer şişik iken beklerken hava manometreden düşmeye başlar ise mutlaka sabun köpüğü ve sünger ile kaçak testi yapın mutlaka bir yerde küçük bir sızma vardır ve genellikle kelepçelerin birleşim yerlerinden olmaktadır. Eğer kaçak yok ise şişme lastiği söndürüp yüzer kapaklı tanktaki sıvınızın üzerine yüzer şekilde bırakın.
YÜZER KAPAK KULLANIMI: Kaçak kontrolü yaptıktan sonra yüzer kapağı sıvının üzerine bırakın ve yüzmesini sağlayın. Herhangi bir yerden paslanmaz yüzer kapağın içine sıvı gelmemeli.
- Pompanın hava düğmesini tam sıkıp 2 tam tur geri açın. Pompalamaya başlayın. Şişme hava lastiğine hava dolmaya başlayınca! Hava kilidinin beyaz alt kısmında sıvının yükseldiğini göreceksiniz. Dipten 1cm çıkıncaya kadar hava pompalayın; daha fazla pompalamayın ve Pompanın hava düğmesini sıkıca kapatın. Küçük hava vanasını da kapatın.
- Artık yüzer kapağınız hava ile teması kesmiştir.
- Açık hava basıncındaki değişmelerde sıvılar alçalma ve yükselme yaparlar. Yuksek hava basınçli veya hava basıncının değişim gösterdiği günlerde Yüzer kapağınızın hava kilidinin alt kısmındaki sıvınızın seviyesini görerek yüzer kapağınızı ayarlamanız gerekebilir.
- Yüzer kapak tamamı kullanıma geçtikten sonra hava kilidinin ve yüzer kapağın üzerine ve kenarlarına Sanitasyon solüsyonu (500ppm) spreyleme yapın. Santasyon Solüsyonu hazırlığı için www.armaindustry.com adresinin teknik bilgiler bölümüne bakabilirsiniz.
Yüzer Kapaklı Tankı ve Yüzer Kapağını kullanmadan önce mutlaka sıcak su ile yıkayın ve havalandırın (Manometreli Pompaya su değdirmeyin). Yıkadığınız Tankı mutlaka Sanitasyon Solüsyonu (500ppm.) ile spreyleme yapın.
Herhakkı ARMA ENDÜSTRİ SAN.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.’ne aittir. İzni dışında başkaları kullanamaz. www.armaindustry.com

Copyright © 2010 Arma Ltd. Şti.